Botox czy osocze bogatopłytkowe – co lepiej się sprawdzi w walce z upływającym czasem

 

Współcześnie możemy spotkać się z różnorodnymi zabiegami, których zadaniem jest opóźnienie widocznych efektów starzenia. Zasady ich działania są różne, dlatego możemy spodziewać się odmiennych rezultatów. Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na pytanie, które z nich są lepsze. Każda twarz starzeje się inaczej, stąd w zależności od danego przypadku, inny zabieg może być najbardziej odpowiedni. W ostatnich latach bardzo dużą popularnością cieszą się zabiegi oferujące wypełnianie zmarszczek i ubytków tkanki tłuszczowej z użyciem osocza bogatopłytkowego, jak również przy użyciu botoxu.

 

 

Wypełniacze sposobem na młodszy wygląd twarzy

 

Wstrzykiwanie wypełniaczy to bardzo dobry sposób na zniwelowanie zmarszczek, a także wypełnienie ubytków tłuszczu. Gdy twarz się starzeje, ubywa na niej tkanki tłuszczowej. Niektóre ubytki są na tyle trwałe, że nawet przybranie na wadze nie spowoduje ich wypełnienia. Użycie botoxu i przeprowadzenie tego zabiegu (ewentualnie osocza bogatopłytkowego, kwasu hialuronowego czy własnego tłuszczu pobranego z innych okolic ciała) wydaje się uzasadnione. Z roku na rok stają się coraz bardziej popularne, dlatego przy odrobinie starań znajdziesz taki, który będzie najbardziej odpowiedni dla Twoich potrzeb.

 

 

Wypełnianie jest metodą niezwykle skuteczną, jednak nie pozbawioną wad. Zmarszczki, bruzdy i ubytki tkanki tłuszczowej zostają zlikwidowane natychmiast jednak towarzyszą im efekty uboczne w postaci:

 

  • zaburzeń mimiki,

  • spuchniętej twarzy,

  • dłuższego okresu rekonwalescencji.

 

Należy zdawać sobie sprawę, że zastosowanie botoxu nie rozwiąże naszych problemów ze zmarszczkami na zawsze. Niezależnie od rodzaju, każdy wypełniacz prędzej czy później się wchłonie i konieczne będzie ponowienie zabiegu, z którego bez przeszkód można skorzystać między innymi w tym miejscu –  drpabianczyk. Lekarze często decydują się na wprowadzenie pod skórę większej ilości substancji wypełniającej jaką jest botox. Jest to spowodowane faktem, że dość szybko zostaje ona wchłonięta. Na początku jednak nasza twarz może wyglądać nienaturalnie, co wiąże się z dużym dyskomfortem. Żeby wypełnianie przyniosło satysfakcjonujące efekty powinien przeprowadzić je doświadczony chirurg.

 

 

 

Wampirzy lifting sposobem na młodszą, naturalnie wyglądającą twarz

 

Bardzo ciekawą alternatywą dla wypełniaczy są zabiegi przy użyciu osocza bogatopłytkowego. Tak zwany wampirzy lifting polega na wstrzykiwaniu w skórę osocza, które pozyskiwane jest z krwi pacjenta. Kuracja powoduje spłycenie zmarszczek, ujędrnienie skóry, zniwelowanie efektu chronicznego zmęczenia. Osocze bogatopłytkowe pozyskiwane z krwi nie powoduje alergii, dlatego tak chętnie decydują się na nie osoby ze skłonnościami do nich. Ofertę zabiegów upiększających z wykorzystaniem osocza znajdziemy chociażby w tej klinice –www.drpabianczyk.pl.

 

Atuty zabiegu to przede wszystkim:

 

  • naturalny wygląd twarzy,

  • spłycenie zmarszczek,

  • ujędrnienie skóry,

  • zlikwidowanie przebarwień,

  • redukcja blizn,

  • krótki okres rekonwalescencji.

 

 

 

Nie jest to jednak zabieg dla osób, które spodziewają się spektakularnych efektów. Jeżeli posiadamy bardzo głębokie zmarszczki, nie mamy co liczyć na to, że znikną nawet po kilkunastu seriach liftingu. Jest on polecany przede wszystkim tym osobom, którym zależy na naturalnym wyglądzie twarzy.